Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Hamurlara suni buhar verilmeden,
hamurun kendi neminde ürettiği buhar ile pişirilir, lezzetli alikozan ekmekleri

           Ekmeğin pişirilmesi, bizim için en önemli aşamalardan biridir. Un ile başlayan lezzet yolcuğumuz, ekşi maya ve katkı maddesi kullanmadan hamurun yoğrulması aşamaları geçildikten sonra, ekmeğin pişirilmesinde de yine eski taş fırınların, zemin taşları günümüz teknolojisi ile birleştirilerek geliştirilmiştir.

           Türkiye'de ve dünyadaki mevcut teknolojide ekmekler metal fırınlarda pişirilmektedir. 35-40 yıl önceki ekmeğin lezzetinden uzak bu pişirme yöntemi ile ekmeğin metal üzerinde kansorejen madde ürettiği ve sağlıksız olduğu bilim adamlarınca da ispatlanmıştır.

           Oysa bu tür ekmeklerin,

           Pişmiş toprak tuğlasından yapılan fırınlarda pişirilmesi gerekir,

           Diğer metal fırınlarda ekmek pişerken hamurlara sunni buhar veriliyor. Bizim yöntemimizde hamur pişerken kendi üretmiş olduğu nem ile pişer. Nu fırınlardaki ısı enerjisini, üretmek için fırın teknolojilerinin tamamında, fırın içerisindeki ateş, direk ekmeğe temas etmektedir. Bizim yöntemimizde ateş fırının dışında bırakılarak, pişen ekmeklere teması engellenmektedir. El ile pişirilen ekmeklerde, istenilen kalite ve seri üretim ihtiyacı karşılanmadığı için, biz otomatik ekmek pişirme robotunu geliştirerek el değmeden, istenilen adetlerde, ve kalitede ekmek üretimi gerçekleştirilmektedir.
quote

Ali Kozan Ek-Mak-San Fabrika

Makina ve Ekipmanları Fabrikası

1. Organize San. Emir Paşa Cad.

6. Sok. No. 3 - SİVAS
Tel : 0.346. 218 12 57-58

Fax: 0.346. 218 12 56
www.ekmaksan.com
www.alikozanataekmegi.com

Ali Kozan Ata Ekmeği Fabrika

Ekmek Üretm Tesisleri

Toptancılar Sitesi 11.Sok 14.Blok No:49

Ankara Yolu Üzeri - SİVAS
Tel : 0.346. 226 24 95

Fax: 0.346. 226 24 55
www.ataekmegi.com
www.alikozan.com

quote


               TÜM HAKLARI SAKLIDIR 2012 © ALİ KOZAN ATA EKMEĞİ LTD. ŞTİ KOÇAKLAR FIRINCILIK GIDA MAKİNA SANAYİİ TİCARET LTD. TŞİ. KURULUŞUDUR"